listopada 18, 2022

Zabawy "na 5 minut oczekiwania", zabawy z muzyką w przedszkolu.

 

                                                    


Zdarzyło wam się kiedyś, że posadziliście dzieci do obiadu, a okazało się, że on jeszcze nie jest gotowy? Lub maluchy posprzątały po zabawie, a Pan gimnastyki się spóźnia?. Właśnie wtedy trzeba zająć grupę jakąś fajną aktywnością. Dziś mam kilka propozycji, które sprawdzą się na "5 minut oczekiwania", a nawet trochę dłużej ;).


1.
                                                  

Batti Straus "Pajączek"

Aktywne słuchanie muzyki zawsze się sprawdza w wolnych chwilach, zabawa jest prosta (cała instrukcja jest na filmiku) więc mogą się jej nauczyć nawet maluchy :)

2.

                                                  
                                                                  "Jestem muzykantem"

To propozycja dla wszystkich grup przedszkolnych, polega na naśladowaniu ruchów wykonywanych podczas grania na wybranych instrumentach.

3.

                                                  

"Taniec rąk"

Kojarzycie melodie z "Benny Hilla" ? Jeśli tak to spróbujcie wykorzystać ten energiczny utwór do zabaw rączkami. Za każdym razem można wymyślać nowy układ więc zabawa zdaje się nie mieć końca :).

4. 

                                                  

"La raspa"

Kolejna propozycji z zakresu aktywnego słuchania muzyki. Prosta zabawa, której instrukcja jest na filmiku. Jeśli akurat nie macie woreczka pod ręką dzieci mogą sobie podawać np. kulki z papieru, można za każdym razem zwiększać ich ilość :). A jeśli nie macie żadnych rekwizytów dzieci mogą rytmicznie uderzać rękami o kolana sąsiada z jednej i z drugiej strony.

5.

                                                  

"Jadę, jadę"

Super rytmiczna piosenka która sprawdzi się dla maluszków. Zadaniem dzieci jest ilustrowanie ruchem tekstu piosenki.

6.

                                                  

"Taka mała Miczitanka"

Piosenka, która ma bardzo krótki tekst jednak można go wykorzystać na wiele sposobów. "Małą Miczitankę" i "Duże pióro" możemy pokazywać za pomocą całych rąk (mała Miczitanka- ręce blisko siebie, duże pióro- ręce daleko), za pomocą dłoni (mała Miczitanka- dłonie blisko siebie, duże pióro- dłonie daleko) i za pomoca dwóch palców- wskazującego i kciuka (mała Miczitanka- palce blisko siebie, duże pióro- palce daleko).

7.

                                                  

Zabawa rytmiczna "deszczyk stuka"

Propozycja ilustracji ruchowej do tekstu w linku.

8.

                                                  

"Clap, Clap Sound"

Kolejna prosta melodia do której można wymyślać wiele różnych propozycji ruchowych więc nie znudzi się dzieciom. Jedna z propozycji w linku. 


-----------------------------------------------------------------------------------

Jeśli chcesz widzieć więcej takich postów zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku -->KLIK<- możesz zostawić tam opinie o pomocach!
A także, do odwiedzin na Instagramie -->KLIK<--.

Brak komentarzy: