stycznia 06, 2022

Prezenty dla babci i dziadka

Zastanawiasz się jaki prezent mogą przygotować Twoje przedszkolaki dla babci i dziadka? Mam dla Ciebie kilka propozycji. 

  • Serduszko z masy solnej
Serduszka z masy należy zacząć przygotowywać wcześniej, aby masa mogła dobrze wyschnąć. Po utwardzeniu dzieci mogą dekorować serca według własnego pomysłu :)

  • Bukiet kwiatów
Proponuje, aby podczas wykonywania tej pracy dzieci najpierw przygotowały kwiatki. Mogą je tylko wyciąć lub narysować i wyciąć samodzielnie, w zależności od możliwości grupy :). Następnie zieloną kartkę składamy w tzw. "harmonijkę" i przyklejamy kwiaty.

  • Tulipan
To praca dla starszych dzieci, gdyż jest trudniejsza w wykonaniu. Zaczynamy od przygotowania kielicha  tulipana. Aby to zrobić wycinamy 3 takie same części kwiatu i sklejamy tak, aby powstała przestrzenna konstrukcja. Następnie w środek wkładamy drucik kreatywny pokryty klejem. Na koniec dodajemy listek, na którym możemy napisać życzenia dla babci :). 

  • Łatwiejsza wersja:
Patyczek malujemy na zielono i przyklejamy poszczególne części tulipana. W środku można napisać/ przykleić życzenia. 


  • Serduszko
Przygotowujemy szablon serca na technicznym papierze. Następnie obklejamy szablon pociętymi  kawałkami bibuły. Później wycinamy mniejsze serduszko i przymocowujemy je za pomocą nitki do góry dużego serca.

  • Laurka dla babci/dziadka
Oczywiście na liście nie może zabraknąć tradycyjnych laurek, które dziadkowie będą mogli oglądać po latach ze wzruszeniem w oczach :).
Ja proponuje wykonanie laurek z podobizną dziadka lub babci. Starsze dzieci dobrze wiedzą jak wyglądają ich dziadkowie więc bez trudu poradzą sobie z tym zadaniem. 

  • Krawat - zakładka do książki dla dziadka
Dzieci wycinają krawat (lub dla młodszych dzieci robi to nauczyciel) następnie ozdabiają go według własnego pomysłu. Można do tego wykorzystać brokaty, wycięte dziurkaczami elementy, cekiny, tasiemki itp. Później nauczyciel może zawiązać na górze kokardkę jeśli dzieci jeszcze nie potrafią i zalaminować całość, aby jak najdłużej cieszyć się efektem :).


  • Kwiaty dla babci i dziadka
Instrukcja i szablon do pobrania -->kliknij tutaj<--


  • Świecznik dla babci lub dziadka
Na słoiczek naklejamy serduszko. Następnie dzieci malują farbami cały słoiczek. Później odklejamy serduszko. Można dodać jeszcze kokardkę :). 
źródło: https://www.sheknows.com/uncategorized/slideshow/4539/diy-heart-crafts/1/?fbclid=IwAR195mZtMzc5466oM69KKZYKk40s8yo506evjZpxgy5ycl8BUa4e13nIv8k


Przypominam, że na blogu możecie pobrać również ten piękny serduszkowy napis -->kliknij tutaj<--oraz gotowe przywieszki do prezentów dla najlepszej babci i najlepszego dziadka-->kliknij tutaj<--I jeszcze propozycja ciekawego scenariusza "Teleturniej "Babcia i dziadziuś roku"" -->kliknij tutaj<--

Dajcie znać czy podobają wam się propozycje prezentów lub jakie wy macie ciekawe propozycje prezentów dla babci i dziadka :))

Brak komentarzy: