lutego 16, 2021

Zabawy na bal karnawałowy w przedszkoluBal karnawałowy w przedszkolu to jeden z ulubionych dni przedszkolaków. Mogą wtedy być superbohaterami, wróżkami, księżniczkami lub tym kim sobie wymarzą.

Nieodzownym elementem każdego balu są tańce. Ale super jeśli podczas tego zapewnimy dzieciom jeszcze inne atrakcje.
Prezentuje wam moje propozycje zabaw na bal karnawałowy w przedszkolu:

1. Wyścig rybek
Dzieci trzymają w rękach patyczek, do którego przywiązany jest sznurek/włóczka. Na końcu sznurka przywiązana jest rybka. Zadaniem dzieci jest jak najszybciej oburącz nawinąć sznurek na patyczek.

2. Taniec z balonem
Dzieci tańczą w parach do dowolnej muzyki trzymając balon tylko brzuchami lub głowami. Para, która najdłużej nie upuści balona wygrywa.

3. Taniec na gazecie
Można tutaj pobawić się w standardową wersję, gdzie dzieci tańczą do dowolnej muzyki na gazecie w parach lub solo. Podczas przerwy w muzyce składają gazetę na pół. Osoba, która wyjdzie poza gazetę- odpada.
Dla starszych dzieci można utrudnić zadanie. Dzieci dobierają się w grupy (3-5 osobowe). Tańczą na gazecie. Podczas przerwy w muzyce nauczyciel wymienia jakie części ciała musza pozostać na gazecie (liczy się cała grupa) np. 4 łokcie, 5 stóp itp. Grupa, która nie wykona polecenia odpada.

4. Wyścig z piłeczkami
Dzieci ustawiają się w jednej linii. Każde z nich dostaje łyżkę na której jest piłka (może być do ping-ponga lub inna lekka piłka). Zadaniem dzieci jest jak najszybciej dobiec do mety nie gubiąc piłeczki.

5. Rysowanie z zawiązanymi oczami.
Młodszym dzieciom możemy narysować szablon bałwanka, a ich zadaniem będzie dorysować kolejne elementy z zawiązanymi oczami np. oczy, nos, guziczki, uśmiech. Starsze dzieci mogą rysować całego bałwana samodzielnie. Wygrywa ten, kogo bałwan będzie narysowany prawidłowo lub najśmieszniej.

6. Wąż
Dzieci trzymają się za ręce tworząc "węża". Pierwsza osoba to głowa węża, ostatnia-ogon. Zadaniem pierwszego dziecka jest złapać ostatnie dziecko. Dzieci w środku pomagają "ogonowi", aby "głowa" go nie złapała. Jeśli przedszkolakom uda się złapać, inne dzieci zajmują miejsce na początku i na końcu węża.

7. Gorące krzesła
Nauczyciel ustawia krzesła w kręgu. Krzeseł jest o jedno mniej niż dzieci. Podczas muzyki dzieci tańczą i poruszają się wokół krzeseł. Na przerwę w muzyce dzieci jak najszybciej zajmują wolne krzesła. Dla kogo nie wystarczy krzeseł-odpada.
Ze starszymi dziećmi możemy pobawić się w inną wersję. Na początku wydaje się ona trudniejsza, ale po pierwszym razie już będzie dużo łatwiej :)).
Zabawa toczy się jak w wersji pierwszej z tym wyjątkiem, że dziecko, dla którego nie wystarczy krzesła nie odpada, tylko "zajmuje" miejsce u kolegi lub koleżanki na kolanach. Od tej pory te osoby poruszają się za rękę, ale wewnątrz koła jest dziecko, które siedziało na krześle (nie na kolanach). I tutaj również w każdej rundzie będzie mniej krzeseł, ale dzieci trzymających się za ręce coraz więcej. Aż finalnie wszystkie dzieci usiądą na kolanach jednej osoby :).

Mam nadzieję, że zabawy się podobają :). Życzę wam świetnej zabawy podczas balu karnawałowego!

Brak komentarzy: