listopada 07, 2022

Praca plastyczna Flaga Polski. Flaga Polski na 7 sposobów.

Flaga Polski na 7 różnych sposobów.


             


Dziś post o tym jak w łatwy sposób można przygotować flagę Polski korzystając z różnych technik.

To zaczynamy: 

1. Malowanie paluszkami -dziecko moczy paluszek w farbie i odbija go na kartce.

2. Malowanie wacikami - polecam związać za pomocą gumki kilka wacików razem. Wtedy praca trwa troszkę krócej:). Dziecko moczy waciki w farbie i odbija je na kartce.

3. Malowanie folią aluminiową- zadaniem dziecka jest zrobić kulkę z folii, a następnie za pomocą zamoczonej w farbie kulki  pomalować obrazek. 

4. Malowanie folią bąbelkową- dziecko maluje kawałek folii babelkowej odpowiednim kolorem, a następnie odbija go na kartce. (Można przygotować dla dzieci fragmenty folii dopasowane do obrazka.) 

5. Pompony - pomponami można malować na dwa sposoby. Dzieci młodsze mogą malować trzymając pompon trzema paluszkami (doskonale ćwiczenie prawidłowego chwytu pisarskiego:)). Lub trzymając go za pomocą spinacza. I tutaj również pompony moczymy w farbie i odbijamy na kartce. 

6. Malowanie gąbeczkami - jeśli nie macie specjalnych gabeczek do malowania świetnie sprawdzą się zmywaki kuchenne. Wystarczy,że dziecko zamoczy je w farbie i występluje nimi kartkę.

7. Malowanie słomką- do tego będzie potrzebna rzadka farba (można też dodać wody do farb). Dziecko nakłada odrobinę farby na obrazek i później dmucha w nią tak, aby pokolorować flagę. To świetnie ćwiczenie prawidłowego toru oddechowego ! :) 

Sprawdź która z technik najbardziej Ci się podoba i daj znać jak poszło dzieciom! :). 


                 

-----------------------------------------------------------------------------------Jeśli podoba Ci się post zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku -->KLIK<- możesz zostawić tam opinie o pomocach!


A także, do odwiedzin na Instagramie -->KLIK<--.Brak komentarzy: