lutego 16, 2021

Zimowe prace plastyczne

 Inspiracje na zimowe prace plastyczne w przedszkolu.1. Zimowy krajobraz
Dzieci malują biało niebieskimi farbami całą powierzchnie kartki. Następnie przyklejają białe budynki, które później ozdabiają czarną kredką. I dorysowują elementy zimowe.

2. Bałwanek
Dla maluszków przygotowujemy trzy kółka i kapelusz bałwana. Starsze dzieci mogą wycinać same elementy. Następnie układają je w odpowiedniej kolejności i dorysowują brakujące elementy.
3. Świąteczna choinka
Dla maluszków przygotowujemy trzy trójkąty i ozdoby. Zadaniem dzieci jest skleić ze sobą trójkąty tak, aby utworzyły choinkę a następnie ozdobić ją.
4. Renifer
Przygotowujemy szablon głowy, uszu, oczu i rogów. Jak wcześniej- dla maluchów wycinamy, starszaki wycinają same :). I dzieci układają elementy we właściwych miejscach. Polecam nie pomijać czerwonego nosa z pompona, to ulubiony element :).
5. Zimowe choinki
Młodszym dzieciom można wyciąć drzewka z papierowych serwetek. Starsze mogą zrobić to same. Wycięte drzewka przyklejamy na karton i rysujemy im pnie. Następnie wycięty ręcznik papierowy przyklejamy tak, aby imitował śnieg. Na koniec dzieci odbijają paluszki zamoczone w farbie tworząc padający śnieg.6. Kula śnieżna
Przygotowujemy szablon kuli śnieżnej z podstawką. Do malowania zamiast farby można użyć pasty do zębów (dodatkowo będziemy stymulować zmysł węchu :)). Dzieci wycinają elementy, rysują bałwanka i palcami moczonymi w paście robią płatki śniegu :).
7. Zimowy karmnik
Praca wymagająca większego zaangażowania, jej wykonanie można rozłożyć na dwa dni :). Praca świetnie sprawdzi się na zajęciach z terapii ręki.
Dzieci zwijają kawałki bibuły i przyklejają tak, aby utworzyły karmnik. Następnie wycinają kółka i tworzą z nich ptaszki, które przyklejają na kartonie. W kolejnym etapie dzieci robią ziarenka dla ptaszków z małych kulek bibuły. Później za pomocą pomponu maczanego w farbie lub palca robią płatki śniegu i przyklejają śnieg z waty.


8. Karmik dla ptaków
Tutaj dużo łatwiejsza wersja karmnika dla ptaków, z którą poradzą sobie maluszki. Dzieci układają kawałki brązowego kartonu tak, aby utworzyć z nich karmnik. Następnie kolorują ptaszki i przyklejają je w wybranym miejscu. Później dzieci robią kuleczki z bibuły imitujące ziarenka dla ptaków. I na koniec ozdabiają dach śniegiem z waty.

Na dzisiaj to wszystkie prace plastyczne. Mam nadzieję, że was zainspirowałam do działań z dziećmi :).
Miłego dnia
Zawsze kreatywnie

Brak komentarzy: